Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

Jak ekonomicznie wyremontować kuchnię?

Remont kuchni to zwykle duże przedsięwzięcie zarówno czasochłonne, jak i kosztochłonne. Podejmując się wymiany mebli, sprzętów, podłóg i kafli, trzeba liczyć się z niemałym naruszeniem domowego budżetu. Wiele osób stara się jednak szukać oszczędności. Jak je znaleźć? Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym wyremontujesz kuchnię za rozsądne pieniądze.

 

Stwórz precyzyjny plan działania

Podstawowa zasada brzmi: zanim rozpoczniesz remont, określ swój budżet i dopiero na podstawie jego wysokości ustal zakres prac. Nie działaj bez planu i nie ufaj swoim przewidywaniom. Zapoznaj się z cenami materiałów i zastanów, czy rzeczywiście modne wśród celebrytów kafle są niezbędne w Twojej kuchni. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z alternatyw, które choć tańsze, nie muszą być gorsze.

 

Samodzielnie nie zawsze znaczy taniej

Zapewne myślisz, że zaoszczędzisz na remoncie, jeśli zrealizujesz go we własnym zakresie. Musisz jednak wiedzieć, że nie zawsze się to sprawdza. I o ile część prac możesz wykonać samodzielnie, o tyle pewnych lepiej się nie podejmować. Zostaw fachowcom np. podłączanie instalacji czy montaż podłóg. Dzięki takiej współpracy unikniesz kosztownych poprawek. Przed skorzystaniem z usługi poproś o wycenę. W Poznaniu wykańczanie wnętrz wraz z precyzyjnym przygotowaniem kosztorysu zapewniamy w naszej firmie MIX-BUD.

 

Zamiast kupować, dawaj drugie życie

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, odnawiaj to, co jeszcze nadaje się do użytku. Czasem, by zmienić charakter aranżacji, nie musisz kupować mebli. Niekiedy wystarczy, że je pomalujesz. Tak samo potraktować możesz stare kafle, a jeśli nie da się ich uratować, pomyśl o alternatywie w postaci tapety lub tynku. Nie oszczędzaj za to na zakupie sprzętów AGD. Przestarzałe urządzenia mogą generować dodatkowe koszty.