Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

Blog

remont pokoju w mieszkaniu

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Remonty mieszkań to nie tylko wyzwanie, ale też okazja do wprowadzenia zmian i odświeżenia przestrzeni. Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu i stresu związanego z pracami remontowymi, warto odpowiednio się do nich przygotować. W poniższym wpisie znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci uporządkować swoje myśli na temat remontu mieszkania oraz sprawnie przeprowadzić cały proces.

Czytaj więcej

remont kuchni

Jak ekonomicznie wyremontować kuchnię?

Remont kuchni to zwykle duże przedsięwzięcie zarówno czasochłonne, jak i kosztochłonne. Podejmując się wymiany mebli, sprzętów, podłóg i kafli, trzeba liczyć się z niemałym naruszeniem domowego budżetu. Wiele osób stara się jednak szukać oszczędności. Jak je znaleźć? Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym wyremontujesz kuchnię za rozsądne pieniądze.

Czytaj więcej

pracownik budowlany instalujący kamień na fasadzie

W jaki sposób wykonać elewację domu?

Elewacja domu jest jednym z elementów, które składają się na wizytówkę mieszkańców danego miejsca. Dlatego powinna być wykonana estetycznie, przy użyciu odpowiednich materiałów. Nie można również zapominać, że poza funkcją ozdobną elewacja ma również za zadanie ochraniać ściany budynku przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz potencjalnymi uszkodzeniami. W związku z tym powstaje pytanie, jak powinna być wykonana elewacja?

Czytaj więcej

docieplanie domu styropianem

Jak wygląda proces docieplania domów?

Wykonanie docieplenia jest dla każdego domu kluczowym elementem prac wykończeniowych. Warto wiedzieć, w jaki sposób proces ten jest realizowany krok po kroku.

Czytaj więcej

mężczyzna ociepla poddasze domu

Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?

Przychodzi ten moment, kiedy musimy wybrać sposób, w jaki ocieplimy nasze poddasze. Mamy wybór. Wybieramy między ociepleniem wełną mineralną, styropianem lub pianką poliuretanową. Największą zaleta wełny jest niepalność i elastyczność. Styropian zapewni doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale nie zapewni izolacji akustycznej. Pianka poliuretanowa jest dla osób, które mają mało czasu na wykończenie poddasza, ale również mają skomplikowane dachy. I jaki rodzaj ocieplenia wybrać?

Czytaj więcej

ocieplenie budynku

Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

Ocieplanie domu to niezwykle ważny etap renowacji lub przygotowania do zimy. Uciekające ciepło wpływa nie tylko na pogarszające się warunki wewnątrz budynku, ale również na rosnące koszty jego ogrzewania, a nawet uszkodzenia konstrukcji. Dlatego korzystając z dostępnych na rynku materiałów, warto sięgnąć na przykład po zyskującą popularność piankę PUR. Jaki jest jej koszt?

Czytaj więcej