Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

Jak wygląda proces docieplania domów?

Wykonanie docieplenia jest dla każdego domu kluczowym elementem prac wykończeniowych. Warto wiedzieć, w jaki sposób proces ten jest realizowany krok po kroku.

 

Istota docieplenia domu

Wykonanie docieplenia domu jest bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim komfortu mieszkańców. W zimie zapobiega stratom ciepła i nieprzyjemnemu chłodowi. Z kolei w lecie potrafi znacząco obniżyć temperaturę wewnątrz budynku, poprzez ograniczenie dopływu gorącego powietrza. To z kolei generuje oszczędności. W porze jesienno-zimowej oszczędza się na energii cieplnej, której nie trzeba tyle dostarczać. W lecie natomiast pozwala zredukować rachunki za energię elektryczną poprzez mniejsze wykorzystanie klimatyzatora. Realizację tego przedsięwzięcia warto powierzyć specjalistom. Firma Mix-Bud Mirosław Nowak świadczy usługi remontowe, w tym docieplanie domów. Dzięki zatrudnieniu fachowców prace przebiegną szybko, sprawnie, a efekt będzie pozytywnie zaskakujący.

 

Docieplenie krok po kroku

Tak naprawdę wykonanie docieplenia zależne jest od indywidualnych warunków. Jeśli mowa jest o nowym budynku, który nie stoi w bezpośrednim sąsiedztwie innych domów wolnostojących, to można bez przeszkód wykonać je klasycznej formie elewacji od zewnątrz obiektu. Sytuację komplikuje mniejsza przestrzeń między sąsiadującymi domami. Wówczas konieczne jest zrealizowanie docieplenia od wewnątrz. Od środka docieplany jest zawsze dach. Na podstawie oceny możliwości dobierane są materiały. Różnią się one parametrami, sposobem nakładania oraz ceną. Do wyboru jest styropian biały, grafitowy, wełna mineralna, granulat z wełny mineralnej czy pianka PUR. Kolejno przechodzi się do realizacji. Od zewnątrz na klej mocowany jest styropian w dwóch warstwach, z których druga nachodzi na łączenia płyt. Całość jest tynkowana i gotowe. Od wewnątrz można przymocować do muru drewniane łaty, a między nie układa się fragmenty wełny. Całość można zakryć panelami lub płytami karton-gips.

Zobacz również: Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?