Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

Jaki wybrać rodzaj ocieplenia na poddasze?

Przychodzi ten moment, kiedy musimy wybrać sposób, w jaki ocieplimy nasze poddasze. Mamy wybór. Wybieramy między ociepleniem wełną mineralną, styropianem lub pianką poliuretanową. Największą zaleta wełny jest niepalność i elastyczność. Styropian zapewni doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale nie zapewni izolacji akustycznej. Pianka poliuretanowa jest dla osób, które mają mało czasu na wykończenie poddasza, ale również mają skomplikowane dachy. I jaki rodzaj ocieplenia wybrać?

 

Wełna mineralna

Do ocieplania poddasza najczęściej wykorzystuje się wysokiej klasy produkty wykonane z wełny mineralnej. Może to być wełna z włókna szklanego lub skalnego. Największą zaletą wełny mineralnej jest oczywiście to, że jest to materiał niepalny i stosunkowo lekki. Ma doskonałą izolacyjność cieplną oraz zdolność do przepuszczania pary wodnej. Dobrze tez izoluje akustycznie. Jest plastyczna i elastyczna. Ocieplenie poddasza wełną skalną sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kluczowymi parametrami jest przede wszystkim odporność na ogień.

 

Ocieplenie styropianem

Można również ocieplić poddasze za pomocą styropianu z podłużnymi nacięciami, zwiększającymi elastyczność. Zapewnia on doskonałą izolacyjność termiczną. Zwykły styropian może być wykorzystany z kolei do wykonywania ocieplenia podkrokwiowego.

Zobacz również: Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

 

Pianka poliuretanowa

W nowoczesnym budownictwie można spotkać ocieplanie za pomocą izolacji natryskowych. Są one wykonywane poprzez nakładanie pianki poliuretanowej. Ponieważ jest to najszybsza metoda ocieplania, jest przeznaczona dla osób, którym zależy na czasie. Taką piankę wytwarza się na budowie za pomocą agregatu i oczywiście potrzebujemy odpowiedniego sprzętu.