Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

Jakie są koszty ocieplania pianką domu?

Ocieplanie domu to niezwykle ważny etap renowacji lub przygotowania do zimy. Uciekające ciepło wpływa nie tylko na pogarszające się warunki wewnątrz budynku, ale również na rosnące koszty jego ogrzewania, a nawet uszkodzenia konstrukcji. Dlatego korzystając z dostępnych na rynku materiałów, warto sięgnąć na przykład po zyskującą popularność piankę PUR. Jaki jest jej koszt?

 

Pianka poliuretanowa – dlaczego warto nią ocieplać budynki?

Firmy budowlane bardzo często sięgają po piankę poliuretanową, gdy ocieplają całe budynki lub tylko ich elementy, jak poddasze, dach czy fundamenty. To materiał, który cieszy się ogromną popularnością ze względu na prostotę montażu, osiągane efekty, ale również wydajność przy pokrywaniu dużych powierzchni. Jest też bezpieczny dla człowieka, nie stwarza zagrożenia dla zdrowia.

Pianka nakładana pod ciśnieniem dociera w każde miejsca, wykorzystywana jest na więźbę dachową, stropy belkowe czy elementy konstrukcyjne o nieregularnych kształtach, posadzki, garaże i obiekty przemysłowe. Tworzy niezwykle szczelną warstwę izolacyjną odporną na działanie wody, substancji biologicznych, chemicznych czy rozwój pleśni i bakterii.

 

Co wpływa na koszt ocieplania pianką PUR?

Ocieplanie budynku z wykorzystaniem piany jest nieco droższe niż np. wełną mineralną, ale jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, a do tego z pewnością wystarczy na lata. Koszy zależy przede wszystkim od wielkości i rodzaju powierzchni, która ma być ocieplana oraz od rodzaju wykorzystanej do tego pianki. Inne czynniki wpływające na cenę jej montażu to:

  • grubość izolacji, czyli warstwy pianki (od 20 do nawet 30 cm),
  • stopień skomplikowania powierzchni (płaska czy z nierównościami),
  • region, w którym prowadzone są prace,
  • koszt dojazdu, robocizny i przygotowania płaszczyzny.

W przypadku pianki najlepsze ceny uzyskuje się przy powierzchniach 100-200 m². Za ocieplenie tradycyjną warstwą, stawki wynoszą średnio 50-80 zł/m². Przy większych płaszczyznach zazwyczaj uzyskać można atrakcyjne zniżki i rabaty.

Zobacz również: Jak wygląda proces docieplania domów?