Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 797 763 477

W jaki sposób wykonać elewację domu?

Elewacja domu jest jednym z elementów, które składają się na wizytówkę mieszkańców danego miejsca. Dlatego powinna być wykonana estetycznie, przy użyciu odpowiednich materiałów. Nie można również zapominać, że poza funkcją ozdobną elewacja ma również za zadanie ochraniać ściany budynku przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz potencjalnymi uszkodzeniami. W związku z tym powstaje pytanie, jak powinna być wykonana elewacja?

 

Co warto wiedzieć na temat elewacji domu?

Powszechnie wiadomo, że elewacja jest najbardziej zewnętrzną częścią budynku. Zdecydowanie każdy zwróci na nią uwagę i w jakiś sposób oceni całość posesji, na której stoi dany dom. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni wybór materiałów i fachowców, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu elewacji. W naszej firmie mamy tego świadomość, dlatego odświeżając czy konserwując elewacje w Poznaniu i okolicach dbamy o wysoki poziom naszej pracy. Jest to ważne, ponieważ elewacja ma być odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Nie można również zapominać, że elewacja chroni ściany przed nadmierną wilgocią oraz może mieć wpływ na temperaturę wewnątrz budynku.

 

Z czego można zrobić elewację domu?

Skoro wiadomo już, jak ważną funkcję pełni elewacja warto jeszcze wspomnieć, z czego można ją wykonać. Wśród dostępnych i używanych materiałów można wymienić:

  • tynk,
  • drewno,
  • kamień,
  • cegła i płytki klinkierowe,
  • beton (np. różne płytki),
  • tworzywa sztuczne (różnego rodzaju panele np. drewnopodobne).

Podstawową kwestią jest rodzaj ścian zewnętrznych w danym budynku. Sposób ich wykonania w pewnym stopniu determinuje rodzaj elewacji. Ogólnie, można wyróżnić ściany jedno, dwu lub trójwarstwowe albo szkieletowe. Dlatego warto poświęcić czas na przemyślenie rozwiązania, które będzie długo służyło.

 Zobacz również: Jak wygląda proces docieplania domów?